Конспект уроку з математики в 5 класі
Тема уроку: Порівняння десяткових дробів
Мета
уроку: Закріпити
знання учнів з теми «Порівняння
десяткових дробів», вдосконалювати навички
розв’язування вправ з
даної теми;
розвивати
логічне і
творче мислення учнів,
а також розвивати
інтерес до вивчення
математики;
виховувати любов
до свого
села, повагу до
його історичного минулого .
Тип
уроку: Урок формування вмінь
і навичок.
Обладнання: Кольорова крейда (червона), картки для
математичного лото,
плакат до задачі.
Хід уроку
І.
Організація класу.
II. Актуалізація
опорних знань.
Гра «Знайди помилку» (завдання на
дошці).
1) 2,12 > 0,369 2) 42,5 <
42,500
3)
5,3 < 5,24 4) 12,7 < 12,72
5)
3,15 = 31,5 6) 6,788 <
6,8
7) 13,824 = 13,842 8) 0,364 =
3 ,64
ІІI. Перевірка домашнього
завдання.
Фронтальна перевірка
д /з ( № № 796, 798, 800 ).
Математичний диктант.
І варіант ІІ варіант
1.
Порівняй числа:
2,3 і 2,13 6,5 9 і 6,7
0,7 і 0,700 2.80 0 і 2,8
5,122 і 5,22 3,448 і 3,6
7,21 і
6,89 6, 32
і
5,94
2.
Розмісти у порядку
спадання числа:
4,17; 5,2 ; 4,8 ; 4,82; 4;
5,0227 . 5,8;
5,124; 5,08; 6,4;
6,155; 6.
Відповіді до
математичного диктанту:
І варіант ІІ
варіант
1. Порівняй числа:
2,3 > 2,13 6,5 9 < 6,7
0,7 = 0,70 0 2.80 0 = 2,8
5,122 < 5,2 3,448 < 3,6
7,21 > 6,89 6, 32 > 5,94
2.
Розмісти у порядку
спадання числа:
5,2; 5,0227; 4,82;
4,8; 4,17; 4
6,4; 6,155;
6;
5,8; 5,124; 5,08
Один учень читає
відповіді, а решта
обмінюються зошитами
і перевіряють диктант.
Максимальний бал
за диктант - 6.
ІV. Оголошення
теми і завдань
уроку.
Сьогодні на
уроці ми продовжимо
вивчати тему: « Порівняння
десяткових дробів», розв’язувати
задачі і вправи
на порівняння дробів.
А також сьогодні
ми пригадаємо деякі
події з історії
нашого села, так
як наша школа
і, зокрема, наш клас
працює над проектом
«Історичне краєзнавство».
(Тема уроку
записана на дошці)
V. Розв’язування задач
і вправ.
а)
Робота з підручником.
№ 801
Між якими
сусідніми натуральними числами
знаходиться дріб:
1) 6,99;
2) 1,529;
6 < 6,99 < 7; 1 <
1,529 < 2.
№803
Які цифри
можна підставити замість
*, щоб утворилась
правильна нерівність?
1) 6,38 < 6,3*; 2) 8,1 > 8,*9; 3) 0,0*3>0,064
6,38
< 6,39 . 8,1
> 8,09. 0,074 > 0,064;
0,084 >0,064;
0,094 > 0,064.
№809.
Виразіть величини
в однакових одиницях вимірювання
і порівняйте їх:
1) 1,36 кг
і 589,6 г; 4) 92,6см
і 9,24 дм;
1,36 кг
> 0,5896к г; 9,26см
> 9,24
дм;
2) 2396,4г
і 2,278кг; 5)
31,6 кг і
0,432 ц; 2,3964кг > 2,278кг; 0,316
кг < 0,432 ц;
3) 28,4 мм
і 2,84 см; 6) 85,2 ц
і 8,09 т;
2,84 мм = 2,84
см; 8,52
ц >
8,09 т.
б) Робота
в парах.
«
Математичне лото»
1.Розмістити в
порядку зростання числа:
6,
06; 6,16; 6,0066;
66,0; 6,6; 0,6666.
Відповідь: 0,6666;
6,0066; 6,06; 6,16;
6,6; 66,0.
Ключове слово :
Пархач.
2. Розмістити в
порядку зростання числа:
3,03; 3,0033; 0,33;
3,3; 0,0333; 33,03.
Відповідь: 0,0333;
0,33; 3, 0033; 3, 03;
3,3; 33,0.
Ключове слово :
Войтюк.
3.
Розмістити в порядку
зростання числа:
12,2; 12,0022; 2,2;
2,0022; 22,1; 2,22;
12,02.
Відповідь: 2,0022;
2,2; 2,22; 12,0022;
12,02; 12,2;
22,1.
Ключове слово :
Чернига .
Діти, про
говорять вам ці
ключові слова?
Повідомлення учнів
з історії
с.Межиріччя:
Пархач - Так споконвіку
протягом багатьох століть
називалось наше село.
Існують різні твердження
відносно цієї назви.
А засноване село
було ще в VI-VIIIстолітті. Тодішні мешканці
села обробляли землю, займались скотарством
та рибальством і
сплавом лісу.
Чернига. Отець
Мар’ян Чернига
- греко-католицький священик,
який з 1959
року обслуговував с. Межиріччя.
В цей час
греко-католицька церква була
заборонена в державі,
тому отець Мар’ян - це
справжній герой, який
став на захист
Божого слова і
інтересів сільських прихожан.
Войтюк. Семен
Войтюк був директором
школи і диригентом
церковного хору в
30-х роках минулого
століття.
А зараз
ми розв’ яжемо задачу, яку
перед нами поставив
голова Межирічанської сільської
ради народних депутатів:
В 2009 році сільська
рада виділила на
газифікацію села:
в липні
- 3,223 тис.
грн.
в серпні
–
15,543 тис. грн.
в вересні -
7,493 тис. грн.
в жовтні
-
33,091 тис. грн.
в листопаді – 23,703тис. грн.
в грудні - 0
тис. грн.
В якому місяці
ця сума була
найбільшою?
Розмістити
числа в порядку зростання
(грудень, липень,
вересень, серпень, листопад, жовтень)
Задачі від
Мудрої Сови:
№
815
У пачці
було 1000 конвертів. Скільки часу
потрібно листоноші , щоб
відкласти 850 конвертів,
якщо за 1
хв він відраховує
100 конвертів?
Відповідь: півтори хвилини.
Діти читають
задачу і усно
пояснюють її розв’язання.
Задача №
2: Який знак
треба поставити між
числами 6 і 7, щоб
утворене число було
більше за 6,
але менше за 7 ?
Відповідь: Риску
дробу, або кому,
тому що 6 < 6/7 < 7
i 6 < 6,7 <7
Розклад роботи на
добу
|
1 / 6
частина доби -
читання книг
3 / 8
частини доби - здійснення добрих справ
1 / 12
доби - прийом їжі
1
/ 8 доби - заняття спортом
8 годин - сон
|
-Діти,
чи подобається вам
цей план?
-Як
ви гадаєте, чи
виконає його Незнайко?
Усно розв’язуємо задачу
(які записи необхідні
- записую на
дошці)
1 / 6
частина доби - 24:4=4
3 / 8
частина доби - 24:8х3=9
1
/ 12 доби - 24:12=2
1
/ 8 доби - 3
8
годин
8
Всього:
26 годин
Висновок:
Незнайко не зможе
виконати свій план,
тому що доба
має
24 години.
А
зараз, діти, я вам розкажу
казочку про принцесу
Кому, яка жила
в казковій Країні
Слів і Речень.
Казка про
Принцесу Кому.
Було
це дуже давно… В
одній казковій країні
жила собі красуня-принцеса, яку
називали Комою. Маму
принцеси звали -
Королева Мова, а тата - Король
Правопис. Тато - король дуже любив,
щоб всюди був
порядок, тому у принцеси
було багато роботи. Вона
повинна була слідкувати
за місцем слів
у реченні і
часто ставала між
ними, щоб не
виникало непорозумінь. Але принцесі
Комі набридло виконувати
кожен день одну і ту
ж роботу, тому
вона втекла з
дому. По дорозі вона
зустріла Принца на
коні, який жив
у сусідній країні. Принца цього
звали - Чисельник, а його
коня …
Продовжте, будь
ласка, казочку.
Метод « Мікрофон».
Діти по
черзі продовжують казочку.
Діти, як
ви думаєте, чи
можуть в країні Математики
обійтись без коми?
А чи
можуть в країні Слів
і Речень обійтись без
коми?
Чи вернулась
наша Принцеса Кома
додому до своїх
батьків?
А чи
знаєте ви, хто
перший запропонував використовувати кому
для запису десяткових
дробів?
(Кому запропонував
ставити німецький астроном
Йоган Кеплер у ХVII столітті).
VІ. Підсумок уроку.
- Яку тему
ми вивчали сьогодні
на уроці ?
- Як порівняти
два десяткові дроби,
в яких різна
ціла частина?
- Як порівняти
два десяткові дроби,
в яких ціла
частина однакова?
- Чим сподобався
вам урок?
- Що
нового з історії
села ви довідались?
VIІ. Завдання додому.
Повт. п.28, розв.
№№ 802, 804, 810; Скласти
і записати казку
про Кому.